درگاه احراز هویت ویژه بانک دیجیتال

درگاه احراز هویت ویژه بانک دیجیتال

فهرست مطالب

احراز هویت در برخی از سازمان‌ها بسیار مهم است که در واقع باید حتما انجام شود و مشترکان برای این که بتوانند از آن‌ها خدمات دریافت کنند باید اول احراز هویت داشته باشند، یکی از این سازمان‌ها که بسیار بر روی احراز هویت حساس هستند، بانک‌ها می‌باشند که قطعا نیاز به احراز هویت دارند که این موضوع بعد از شیوع کرونا به یک دغدغه بسیار بزرگی تبدیل شد، بعد از این که این دغدغه ایجاد شد بسیاری از بانک‌ها دست به اقدام شدند که یک بانک دیجیتالی برای خود ایجاد کنند که برخی از آن‌ها موفق شدند و برخی هم به دلیل نداشتن تکنولوژی احراز هویت آنلاین نتوانستند به خوبی این کار را انجام دهند، درگاه احراز هویت آنلاین ویژه بانک‌های دیجیتال این موضوع را به صورت کامل پوشش داد که در این مقاله قصد داریم به صورت کامل درباره آن اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم تا با آن آشنا شوید.

شاید تا‌کنون این بانک‌های دیجیتالی را ندیده باشید و با آن‌ها آشنا نشده باشید که اگر بخواهیم خیلی توضیح ساده‌ای نسبت به آن‌ها داشته باشید باید بگوییم یک سری بانک‌های دیجیتالی هستند که می‌توانید تمام کار‌های بانکی خود را که مربوط با آن حساب هست را انجام دهید، دقت داشته باشید که این بانک‌های دیجیتالی زیر مجموعه بانک‌های معتبر کشور هستند که تماما فعالیت اینترنتی دارند و در این مقاله قصد داریم به صورت کامل آن‌ها را به شما معرفی کنیم تا با استفاده از این اطلاعات بتوانید به بهترین شکل ممکن درباره این بانک‌های دیجیتال آشنایی کسب کنید.

بانک دیجیتال چیست؟

بانک‌های دیجیتال به صورت کلی در این برهه زمانی که کرونا شیوع پیدا کرده است بسیار محبوب شده‌اند و افراد بسیار زیادی هم از آن‌ها استفاده می‌کنند، در واقع کمتر کسی حاضر می‌شود که برای دریافت خدمات و افتتاح حساب به بانک‌ها به صورت حضوری مراجعه کند و همه سعی دارند از بانک‌های دیجیتالی که بسیار کار را ساده‌تر کرده‌اند استفاده کنند، دقت داشته باشید که این بانک‌ها بسیار مزیت ویژه‌ای برای هم سازمان‌ها ایجاد کرده است و هم برای خود بانک‌‌ها که می‌توانند خدمات غیر‌حضوری و آنلاین داشته باشند که بسیار هوشمند اجرا می‌شود و از این بابت مشکلی برای کسی ایجاد نخواهد شد.

احراز هویت در این بانک‌های دیجیتالی هم وجود دارد و اصلا به این شیوه نیست که احراز هویتی نداشته باشند اما به شیوه جدید یعنی به صورت آنلاین این احراز هویت انجام می‌شود که در واقع باعث سهولت در دسترسی افراد شده است و افراد خیلی ساده می‌توانند در منزل خود افتتاح حساب داشته باشند و از اپلیکیشن مدیریت حساب خود هر نوع امکاناتی را که می‌خواهند در دسترس خود داشته باشند.

درگاه احراز هویت ویژه بانک دیجیتال

از نظر اعتباری این بانک بسیار مورد تایید هستند چرا که بانک‌های دیجیتال اصولا توسط بانک‌های معتبر ایران ایجاد می‌شود و برای این که بتوانند بازار هدف خود را حفظ کنند و مشترکان خود را از دست ندهند، این قابلیت را تقریبا تمام بانک‌های ایرانی نیاز دارند چرا که باید بتوانند به هر شیوه ای به مشترکان خود خدمات را ارائه دهند و این بابت مشکلاتی را برای افراد به وجود نیاوند و افراد برای دسترسی به آن‌ها محدودیتی نداشته باشند.

اما دلیل اصلی که بانک‌ها اغلب نتوانستند این قابلیت را داشته باشند، این بود که تکنولوژی هوشمند سازی آن‌را نداشتند و در احراز هویت آن مشکلات زیادی را تجربه کردند و به صورت کلی آن‌را کنار گذاشتند، اما این موضوع به قدر خیلی زیادی مهم است و اصلا نباید دست کم گرفته شود که در ادامه مزیت‌های آن را برای بانک‌ها توضیح خواهیم داد تا اگر شما مدیر یک بانک هستید بتوانید بیشتر با آن‌ها آشنا شوید و در نهایت تصمیم بگیرید که نسخه دیجیتالی هم داشته باشید یا خیر.

مزیت بانک‌ دیجیتال

بانک‌های دیجیتال مزیت‌های بسیار زیادی دارند که در واقع کمک می‌کنند بانک‌ها به صورت کلی توسعه بسیار زیادی داشته باشند چرا که مردم می‌توانند با استفاده از آن‌ها ساده‌تر کار‌های بانکی خود را انجام دهند و این موضوع هم در نهایت باعث توسعه خواهد شد، در این بخش از مقاله قصد داریم به برخی از مزیت‌های بانک‌های دیجیتال اشاره کنیم تا با آن‌ها آشنا شوید.

دسترسی آسان برای مردم

یکی از بهترین مزیت‌های بانک‌ دیجیتالی این است که دسترسی مردم به آن‌ها خیلی ساده‌تر از بانک‌های حضوری است، این بانک‌ها باعث شده‌اند افراد بتوانند در خانه خود خیلی ساده درخواست ایجاد حساب کنند، احراز هویت داشته باشند و در نهایت هم هر فعالیت بانکی که نیاز داشته باشد با استفاده از برنامه مرتبط می‌توانند آن‌ها را انجام دهند.

اما بانک‌های حضوری این‌گونه نیستند و در واقع مردم باید در صف طولانی بانک‌ها منتظر باشند که بسیار هم وقت خود را از دست خواهند داد و به دلیل کرونا هم کمتر کسی می‌تواند به‌صورت حضوری در بانک‌ها باشد و به همین دلیل مشکلات خاص خود را دارد.

درگاه احراز هویت ویژه بانک دیجیتال

این دسترسی مردم را نباید اصلا دست کم بگیریم چرا که باعث می‌شود افراد بیشتری به سمت بانک جذب شوند و در نهایت توسعه بسیار زیادی اتفاق خواهد افتاد و بسیار مهم خواهد بود.

عدم نیاز به نیرو انسانی زیاد

بانک‌های دیجیتال علاوه بر این که خیلی دسترسی بهتری برای مردم دارند، نیرو انسانی خیلی زیادی نیاز ندارند و همین موضوع می‌تواند برای خود بانک‌ها هم بسیار مناسب باشد و همین بانک‌ها می‌توانند با کمترین نیرو انسانی بیشتره بهره‌وری را داشته باشند.

البته برای پشتیبانی این بانک‌ها نیاز است که چندین نیرو انسانی وجود داشته باشد اما در کل به نسبت به بانک‌های حضوری نیرو‌های انسانی خیلی کمتر نیاز خواهند بود و می‌توانید بهره‌وری خیلی عالی را با آن‌ها تجربه کنید

هوشمند بودن

بانک‌های دیجیتال به نسبت بانک‌های حضوری خیلی هوشمند‌تر هستند و در واقع بسیار می‌تواند همین موضوع باعث شود که بانک فعالیت بهتر و بدون نقض‌تری را داشته باشد، دقت داشته باشید که هوشمند بودن این بانک‌ها به دلیل داشتن هوش مصنوعی است و همین موضوع می‌تواند کمک کند که فعالیت‌ها خیلی دقیق‌تر و راحت‌تر انجام شود.

اگر از بانک‌های دیجیتال فعلی استفاده کرده باشید متوجه می‌شوید که فرایند ثبت نام و احراز هویت آن‌ها خیلی سریع در هر ساعتی از شبانه روز انجام می‌شود و اصلا محدود به زمان و مکان نیست، این موضوع تماما به هوش مصنوعی مربوط است و در واقع باعث شده است افراد بدون هیچ معطلی افتتاح حساب داشته باشند و کار‌های بانکی خود را انجام دهند.

>>بیشتر بخوانید: درگاه احراز هویت آنلاین بر پایه هوش مصنوعی

چرا اغلب بانک‌ها نسخه دیجیتالی راه‌اندازی نمی‌کنند؟

با توجه به مزیت‌های بسیار ویژه‌ای که توضیح دادیم، بانک‌ها قطعا می‌توانند با راه‌اندازی نسخه دیجیتالی خیلی توسعه عالی داشته باشند و برای آن‌ها بسیار عالی است، اما تا به حال کرده‌اید که چرا بانک‌ها نمی‌توانند نسخه دیجیتالی برای خود راه‌اندازی کنند؟!!

اغلب بانک‌ها برای راه‌اندازی نسخه دیجیتالی محدودیت‌هایی از نظر تخصصی بودن کار دارند و نمی‌توانند به خوبی این سیستم را پیاده سازی کنند، اصل کار و راه‌اندازی این بانک‌های دیجیتالی هم راه‌اندازی درگاه احراز هویت آنلاین است که بسیار نیاز به تخصص دارد و باید حتما بتوانند از این بابت خیلی خوب نسخه دیجیتالی خود را تامین کنند.

این موضوع تا زمانی دغدغه بود که درگاه احراز هویت آنلاین احرازشو به وجود نیامده بود، در ادامه بیشتر با احرازشو و درگاه احراز هویت ویژه بانک‎ دیجیتال آشنا خواهید شد.

درگاه احراز هویت ویژه بانک دیجیتال

بانک‎های دیجیتال بسیار نیاز به این قابلیت دارند تا بتوانند احراز هویت آنلاین را فراهم کنند و افراد هم بتوانند خیلی ساده از این طریق احراز هویت داشته باشند، این درگاه احراز هویت تا قبل از به وجود آمدن احراز شو به صورت عمومی در دسترس سازمان‌ها نبود و همه سازمان‌ها نمی‌توانستند خیلی خوب آن‌را داشته باشند و هر سازمانی که می‌خواست این قابلیت را برای خود فراهم کند مجبور بود که خودش یک برنامه نویسی خاص و هوش مصنوعی بسیار حرفه‌ای داشته باشد که اغلب هم شکست می‌خوردند و نمی‌توانستند به خوبی آن‌را در دسترس داشته باشند.

احرازشو که یک درگاه جامع احراز هویت آنلاین است با توجه به نیاز‌های به وجود آمده سعی کرد به بهترین شکل ممکن این قابلیت را در دسترس تمام سازمان‌ها قرار دهد و  سازمان‌ها به ساده‌ترین شکل بتوانند با استفاده از آن احراز هویت را برای خود داشته باشند و از این قابلیت استفاده کنند تا توسعه بسیار زیادی را داشته باشند.

درگاه احراز هویت ویژه بانک دیجیتال

این درگاه احراز هویت آنلاین به صورت کاملا جامعی اجرا شده است تا هر سازمانی با توجه به نیاز‌هایی که دارد بتواند از آن استفاده کند و در واقع هیچ سازمانی برای استفاده از آن محدود نشده است مخصوصا بانک‌های دیجیتال که به صورت خیلی گسترده نیاز دارند این درگاه را داشته باشند و خیلی ساده می‌توانند از این درگاه به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.

اپراتور دانش بنیان آی‌تی‌ساز با توجه به نیاز بانک‌های دیجیتال سعی داشته است یک نسخه کامل از این درگاه احراز هویت آنلاین احرازشو را آماده سازی کند تا بانک‌ها به ساده‌ترین شکل ممکن احراز هویت آنلاین را برای خود داشته باشند، اگر هنوز خیلی با احرازشو آشنا نشده‌اید می‌توانید مقاله ( احرازشو چیست؟ ) را به صورت کامل در وبلاگ مطالعه کنید تا به صورت کامل آن‌را بشناسید.

مزیت‌های استفاده از درگاه احراز هویت احرازشو

احراز‌شو دارای مزیت‌های بسیار زیادی است که در واقع کمک می‌کند بانک‌های دیجیتال به صورت خیلی خوبی احراز هویت را در دسترس داشته باشند و از این مورد مشکلی نداشته باشند، در این بخش از مقاله قصد داریم به صورت کامل به شما توضیح دهیم که دقیقا چه مزیت‌هایی را با احرازشو خواهید داشت و چرا باید بانک‌ها باید از آن استفاده کنند.

احراز هویت هوشمند

اصلی‌‌ترین مزیتی که احرازشو دارد این است که احراز هویت به صورت کاملا هوشمند انجام می‌شود و در واقع همین موضوع هم باعث می‌شود که بانک‌ها خیلی بهتر احراز هویت را به صورت آنلاین داشته باشند، دقت داشته باشید که این موضوع خیلی مهم است و اصلا نباید آن‌را دست کم بگیرید.

اصلی‌ترین دلیلی هم این موضوع به صورت هوشمند انجام می‌شود این است که کار تماما به صورت سیستمی است و اصولات کار سیستماتیک خطای خیلی کمتری را نسبت به نیرو انسانی دارد و علاوه بر آن هم اصلا خستگی و استراحت ندارد که خطای بیشتری را در کار تجربه کنید.

استفاده از هوش مصنوعی

یکی دیگر از مزیت‌های بسیار ویژه احراز هویت آنلاین احرازشو این است که بسیار بر رو هوش مصنوعی حساس بوده است و در واقع از یک سیستم هوش مصنوعی بسیار حرفه‌ای بهره برده است تا احراز هویت‌ها به بهترین شکل ممکن انجام شوند، دقت داشته باشید که این هوش مصنوعی باعث می‌شود کار‌ها خیلی دقیق‌تر و بهتر انجام شود.

درگاه احراز هویت ویژه بانک دیجیتال

این هوش مصنوعی نقض‌های کوچکی که در روند کار‌های نیرو انسانی اتفاق می‌افتد به‌صورت کامل از بین برود و یا حداقل خیلی کمتر شود که در نهایت هم باعث پیشرفت خواهد شد.

عدم نیاز به نیاز نیرو انسانی

اگر بانک‌ها بخواهند برای افتتاح حساب فقط شعبه حضوری داشته باشند نیاز دارند که نیرو انسانی بسیار زیادی را داشته باشند که با وجود هوش مصنوعی این موضوع کاملا رفع شده است و افراد خیلی کمتری را نیاز دارند که احراز هویت‌ها را بررسی کند.

این هوش مصنوعی به صورت دقیق و کامل آن‌ها را بررسی خواهد کرد و هر مشکلی که وجود داشته باشد به مشترکان اعلام می‌کند تا سریعا آن را اصلاح کنند و از این بابت دچار مشکل نشود.

پکیج ویژه برای بانک‌های دیجیتال

در واقع به دلیل این که بانک‌های دیجیتال بسیار امروزه مهم واقع شده‌اند احرازشو سعی داشته است تمام امکاناتی که برای این موضوع نیاز است را فراهم کند تا بانک‌ها بتوانند با بیشتری امکانات احراز هویتی برای خود بانک دیجیتال را راه‌اندازی کنند و این پکیج ویژه بانک‌های دیجیتالی می تواند مناسب ترین انتخاب برای بانک‌های مختلف باشد که قطعا پیشنهاد می‌شود از آن استفاده کنند.

جمع بندی

در نهایت هم باید بگوییم که راه‌اندازی بانک‌های دیجیتال توانست توسعه بسیار زیادی را در عرصه بانکداری نوین داشته باشد و همین موضوع بسیار باعث پیشرفت برخی از بانک‌ها شد که پیشنهاد می‌شود همه بانک‌ها این نسخه دیجیتالی را برای خود راه‌اندازی کنند و از این بابت تمام محدودیت‌ها را برای کاربران خود از بین ببرند.

بهترین موردی هم که نیاز دارید از ان استفاده کنید، درگاه احراز هویت آنلاین احرازشو است که اگر قصد داشته باشید برای بانک‌ها یا هر سازمان دیگری احراز هویت را به صورت آنلاین فراهم کنید قطعا گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهد بود و می‌تواند نیاز شما را رفع کند.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کاملی را نسبت به این موضوع کسب کرده باشید، در ضمن هر سوالی در این باره دارید می توانید از طریق نظرات با ما در میان بگذارید تا سریعا شما را راهنمایی کنیم.

سبد خرید