بانکداری دیجیتال

سرویس و خدمات بانکداری دیجیتال

فهرست مطالب

بانکداری دیجیتال امروزه به یکی از مهم‌‎ترین مزیت بانک‌های مختلف تبدیل شده است که به صورت گسترده از آن‌ها استفاده می‌شود، در واقع با گسترش اینترنت و تکنولوژی، این بانک‌های دیجیتال بسیار خواهان بیشتری به نسبت قبل داشت و همین موضوع باعث شد که بانک‌ها هم تمرکز بسیار بیشتری به آن داشته باشند، البته اصلی‌ترین دلیلی که افراد مختلف از این بانک‌ها استفاده می‌کنند این است که به صورت خیلی ساده‌تر مشترکان می‌توانند از خدمات بانکی به‌صورت کاملا غیر‌حضوری استفاده کنند، همین غیر‌حضوری بودن باعث شده است افراد خیلی ساده‌تر از آن‌ها استفاده کنند.

اگر خیلی ساده‌تر بخواهیم بانکداری دیجیتال را توضیح دهیم باید بگوییم که بانکداری دیجیتال یعنی دسترسی مشتری به خدمات بانکی در هر ساعت و هر زمان است که همین موضوع هم توانست محدودیت ساعت کاری‌های بانکی را از بین ببرد.

قطعا افراد زیادی از بانکداری دیجیتال استفاده می‌کنند و امروزه کمتر کسی است که این نوع بانکداری را نشناسد، شرایط دسترسی به این نوع بانکداری هم داشتن یک موبایل همراه هوشمند و یا یک سیستم کامپیوتری متصل به اینترنت است که همین موضوع می‌تواند کمک کند شما با موبایل خود هر نوع کار بانکی را دارید به ساده‌ترین شکل ممکن انجام دهید و نیاز نباشد که به صورت حضوری به سراغ بانک مورد نظر خود بروید و شلوغی صف و… را تجربه کنید.

بانکداری دیجیتال

 

خدمات بانکداری دیجیتال

این بانکداری دیجیتال بعد از به وجود آمدن ویروس کرونا بسیار پر رنگ‌تر شد و افراد بسیار بیشتری هم از آن شروع به استفاده کردند تا بتوانند از ویروس کرونا در امان باشند و در نتیجه بانک‌های حضوری بسیار خلوت‌تر از گذشته شدند.

توجه: دقت داشته باشید که بانکداری دیجیتال فقط همراه بانک و یا سرویس‌های آنلاین بانکی نیست و بسیاری از قابلیت‌ای بیشتری را دارد که همین موضوع می‌تواند آن را برای همه افراد مناسب‌سازی کند و هر کسی با هر نوع فعالیتی که دارد می تواند از آن‌ها استفاده کند.

مزیت‌های بانکداری دیجیتال برای بانک ها

بانکداری دیجیتال به‌صورت کلی یک‌سری مزیت‌های خاص دارد که می‌توان با استفاده از آن به بهترین شکل ممکن عملیات‌های بانکی را بدون هیچ معطلی انجام داد و همین موضوع باعث می‌شود که سهولت بسیار بیشتری افراد برای دسترسی به خدمات بانکی داشته باشند، در این بخش از مقاله می‌خواهیم یک‌سری از این مزیت‌ها را به شما توضیح دهیم تا بتوانید با این توضیحات بیشتر درباره مزیت‌های بانکداری دیجیتال اطلاعات کسب کنید.

از بین بردن هزینه‌های عملیات پردازش ستادی

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که باید از بانکداری دیجیتال استفاده شود این است که هزینه‌های عملیاتی برای پردازش به صورت کامل حذف می‌شود و دیگر بابت پردازش یک‌سری از عملیات‌های مشتریان را اصلا نیاز نیست بپردازید و یا دریافت کنید.

این هزینه‌ها با توجه به تراکنش‌های زیادی که در روز انجام می‌شود ممکن است بسیار زیاد باشد و در واقع بانک‌های زیادی هم هستند، اگر مدیر یک شعبه بانک باشید متوجه خواهید شد که چقدر این هزینه‌ها زیاد هستند و چقدر باعث می‌شود که هزینه‌های زیادی را بانک‌ها بپردازند، اما با بانکداری دیجیتال این مورد به صورت کامل رفع شده است و اصلا نیاز نیست که این هزینه را دیگر بپردازید.

کمتر شدن خطا‌های بانکی

یکی دیگر از مزیت‌های بانکداری دیجیتال این است که خطا‌های بانکی به کمترین حد خود خواهند رسید و یا در اکثر مواقع نابود خواهند شد، چرا که این بانکداری دیجیتال بسیار دقیق‌تر از بانکداری حضوری است و می‌توانید با استفاده از آن دقت و نظم در کار‌ها را بسیار بیشتر کنید.

برای مثال همیشه شاهد این هستیم که یک‌سری سیستم‌ها به درستی کار نمی‌کنند و نمی‌توان کار بانکی انجام داد، اما در بانکداری دیجیتال اصلا این‌طور نیست و در واقع هر چیزی به صورت دقیق و درست کار می‌کند که همین موضوع می‌تواند به بهترین شکل ممکن برای رشد بانک مفید باشد و دیگر هم همیشه خدمات آن در دسترس است.

کنترل هزینه شعبه‌ها

یکی دیگر از بهترین مواردی که با استفاده از بانکداری دیجیتال شامل بانک‌ها می‌شود، این است که می‌توانید با استفاده از بانکداری دیجیتال هزینه‌های راه‌اندازی شعبه‌ها و یا نگهداری آن‌ها را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید و همین موضوع می‌تواند رشد بسیار چشم گیری را از نظر بودجه‌بندی داشته باشد.

برای مثال اگر بخواهید یک شعبه بانک را راه‌اندازی کنید قطعا نیاز به یک فضای بزرگ دارید که این فضا هم نیاز به سیستم‌های کامپیوتری، اینترنت، تجهیزات و… دارد که در نهایت همه این‌ها باعث می‌شوند هزینه‌های بانک‌ها بسیار زیاد باشد و نتوانند به خوبی بودجه بندی خود را رعایت کنند.

بانکداری دیجیتال

اما با بانکداری دیجیتال می‌توانید با استفاده از کیوسک‌های بسیار کوچک هم یک‌سری شعبه در سراسر ایران راه‌اندازی کنید که هم از نظر هزینه‌ای بسیار صرفه‌جویی خواهید کرد و هم می‌توانید با نیرو انسانی بسیار کمتری کار‌های بانک را به خوبی انجام دهید.

کارشناسان زیادی درباره این کاهش هزینه‌های بانک‌ها با بانکداری دیجیتال توضیحات ارائه داده‌اند که دقیقا همین موضوع باعث شده است بسیاری از بانک‌ها بیشتر به آن توجه داشته باشند و در نهایت اکثر بانک‌ها سعی دارند بانکداری دیجیتال را برای خود راه‌اندازی کنند.

جمع بندی

در این مقاله سعی داشتیم به صورت کامل درباره بانکداری دیجیتال توضیحاتی را ارائه دهیم تا بتوانید با این نوع بانکداری به صورت کامل آشنا شوید و بتوانید با راه‌اندازی بانکداری دیجیتال هزینه‌های بانکی را بسیار کاهش دهید و رشد بسیار بهتری را داشته باشید، البته دقت داشته باشید که این نوع بانکداری امروزه بسیار رواج دارد و ما پیشنهاد می‌کنیم به آن مراجعه کنید تا بتوانید با استفاده از آن‌ها مدیریت بسیار بهتری هم بر روی بانک داشته باشید.

اپراتور آی‌تی‌ساز در راستای توسعه خدمات دیجیتال، با ایجاد سامانه احرازشو پلتفرم نئوبانک و درگاه احراز هویت را به‌صورت رایگان در اختیار بانک‌ها و سازمان‌های متقاضی قرار می‌دهد . “اطلاعات بیشتر”

در ضمن هر سوالی درباره این موضوع دارید می‌توانید از طریق نظرات با ما در میان بگذارید تا سریعا شما را راهنمایی کنیم.

سبد خرید