درگاه احراز هویت آنلاین

API درگاه احراز هویت

فهرست مطالب

امروزه کمتر سازمانی است که کار حساسی داشته باشد و احراز هویت را برای خود فراهم نکرده باشد، تقریبا می‌توان گفت تمام سازمان‌ها نیاز به احراز هویت دارند تا بهتر بتوانند هویت کاربران خود را تایید کنند که این موضوع بسیار مهم است و باید دقت ویژه‌ای به آن داشت، البته دقت داشته باشید که این احراز هویت هم برای کاربران خیلی خوشایند نیست و در واقع افراد کمی هستند که حوصله احراز هویت را دارند که دردسرهای خاص خود را دارد و وقت‌گیر خواهد بود که بسیاری از افراد به دلیل داشتن محدودیت زمانی نمی‌توانند احراز هویت را انجام دهند.

این احراز هویت به صورت حضوری همیشه انجام می‌شود و در واقع سازمان‌های دولتی و خصوصی یک‌سری مراکز را برای احراز هویت قرار داده‌اند تا افراد بتوانند احراز هویت را انجام دهند، این نوع احراز هویت همیشه برای سازمان‌های مختلف رواج داشته است و در واقع هر سازمانی که می‌خواهد احراز هویت داشته باشد این نوع را انتخاب می‌کند که در واقع خیلی از مشترکان از آن فراری هستند چرا که هم وقت‌گیر است و هم ممکن است به سادگی دسترسی پذیر نباشد و همین موضوع باعث می‌شود که نتوانید به خوبی مشترکان را به سمت خود جذب کنید و سازمان‌ها به همین دلایل افراد زیادی را از دست می‌دهند.

با شیوع کرونا این احراز هویت حضوری مورد انتقاد بسیاری از افراد قرار گرفت و در واقع باعث شده بود که خیلی از افراد اصلا به سمت احراز هویت نروند و در واقع همین موضوع هم باعث افت مشترکان بسیاری از سازمان‌ها شده بود، برای مثال بانک‌ها که همیشه بسیار برای افتتاح حساب‌های مختلف شلوغ بودند، دیگر با وجود کرونا بسیار این مقدار کمتر شد و افراد خیلی به سراغ احراز هویت نمی‌رفتند، راه‌کار‌های بسیار مختلفی برای این موضوع مطرح شد که تنها راهکار استفاده شده می‌توانستند احراز هویت به صورت غیر‌حضوری باشد.

این احراز هویت به صورت غیر‌حضوری تقریبا توانست بسیاری از سازمان‌ها را مجاب کند که بتواند مراکز احراز هویت خود را کنار بگذارند و به سمت آنلاین شدن احراز هویت بروند، دقت داشته باشید که بسیاری از افراد هستند از سازمان‌های مختلف به صورت کاملا غیر‌حضوری استفاده می‌کنند و از افتتاح حساب به صورت غیرحضوری احراز هویت را انجام می‌دهند.

شاید جزو دسته افرادی باشید که هنوز با احراز هویت آنلاین آشنا نشده باشید و یا مدیر سازمان باشید که می‌خواهید برای خود احراز هویت داشته باشید اما نمی‌دانید که این احراز هویت آنلاین به چه صورت شکل می‌گیرد، پس از همین اول مقاله بهتر است یک‌سری توضیحات را مربوط به احراز هویت آنلاین به شما ارائه دهیم تا بتوانید با استفاده از این اطلاعات درباره احراز هویت آنلاین اطلاعات کسب کنید و از این بابت مشکلی نداشته باشید.

احراز هویت آنلاین چیست؟

احراز هویت به صورت آنلاین چند سالی است که به وجود آمده و سازمان‌های زیادی هم در تلاش بودند که این احراز هویت را خیلی حرفه‌ای‌تر برای خود داشته باشند، این احراز هویت آنلاین قبل از شیوع ویروس کرونا هم وجود داشت اما به دلیل نبودن دغدغه زیاد سازمان‌ها خیلی به سمت آن نمی‌رفتند و از همان روش حضوری استفاده می‌کردند که خیلی برای کاربران خوشایند نبود و افراد زیادی هم از این موضوع خیلی رنج داشتند.

درگاه احراز هویت آنلاین

اما بعد از به وجود آمدن ویروس کرونا که بسیار فراگیر هم بود بسیاری از افراد بودند که واقعا دیگر به سراغ احراز هویت نرفتند و همین موضوع باعث شده بوده که سازمان‌ها افراد بسیار زیادی را از دست بدهند، از دست دادن این مشترکان قاعدتا باعث می‌شد که سازمان‌های مختلف دچار مشکلات زیادی شوند و اصلا دیگر پیشرفتی را نداشتند، این عدم پیشرفت در نهایت باعث شد که سازمان‌ها به فکر راه‌حل باشند تا بتوانند مشکل را رفع کنند تا دوباره بتوانند مشترکان خود را جذب کنند.

ایده‌های زیادی اجرایی شد که بتوانند احراز هویت را حذف کنند اما این موضوع اصلا امکان پذیر نبود چرا که این مورد بسیار مهم است و قطعا سازمان‌ها نیاز دارند که آن‌را داشته باشند تا به بهترین شکل ممکن بتوانند مشترکان خود را کنترل کنند و بعدا هم دچار مشکل نشوند، بهترین راهکاری که می‌توانست همه سازمان‌ها را از این وضعیت رها کند، احراز هویت آنلاین بود که اجرایی هم شد.

اگر دقت داشته باشید بعد از شیوع گسترده کرونا بسیاری از کار‌های خود را غیر‌حضوری کردند و تعداد اندکی از این سازمان‌ها هم حتی احراز هویتی که داشتند را هم به صورت غیر‌حضوری دریافت می‌کردند که این موضوع در نهایت باعث شد افراد خیلی ساده بتوانند جزو مشترکان آن‌ها باشند بدون این که اصلا احراز هویتی  به صورت حضوری انجام شود.

البته همه سازمان‌ها نتوانستند این قابلیت را برای خود فراهم کنند و اکثر آن‌ها دغدغه این موضوع را داشتند که بتوانند احراز هویت را برای خود داشته باشند که این دغدغه باعث شده بود سازمان‌های زیادی نتوانند احراز هویت را به صورت غیر‌حضوری داشته باشند و از همان روش حضوری استفاده می‌کردند.

اگر شما هم مدیر یک سازمان هستید و دغدغه این مورد را دارید که چگونه می‌توانید احراز هویت غیر‌حضوری داشته باشید در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با سرویس احرازشو آشنا شوید و در صورت نیاز بتوانید با استفاده از این درگاه احراز هویت آنلاین به بهترین شکل ممکن برای خود داشته باشید.

سرویس احراز هویت احراز شو

احرازشو یک درگاه احراز هویت الکترونیک است که به زبان ساده اگر بخواهیم آن‌را توضیح دهیم، این سرویس را ارائه می دهد که کسب‌و‌کار‌ها بتوانند با استفاده از آن درگاه احراز هویت را به صورت آنلاین داشته باشند تا افراد بتوانند با استفاده از آن در سازمان های مختلف احراز هویت را انجام دهند، دقت داشته باشید که این موضوع بسیار مهم است و تا کنون دغدغه بسیاری از کسب‌و‌کار‌های بزرگ و کوچک بوده است که نمی‌توانستند به خوبی این موضوع را برای خود داشته باشند و این سرویس تقریبا برای آن ها دست نیافتنی بوده است.

درگاه احراز هویت آنلاین

بانک‌ها و سازمان‌های بسیار زیادی شروع به انجام این کار کردند که با شکست مواجه شدند و به همین دلیل محدودیت‌های زیادی داشتند که احراز هویت را به صورت غیر‌حضوری در اختیار مشترکان خود قرار دهند، اما این دغدغه توسط احرازشو به صورت کامل رفع شد و در واقع افراد خیلی ساده می‌توانند با استفاده از این سرویس احراز هویت را از کاربران خود درخواست داشته باشند و مشترکان هم می‌توانند به ساده‌ترین شکل ممکن احراز هویت را در هر جایی که هستند برای خود انجام دهند.

دلیل اصلی که سازمان‌ها خودشان نمی‌توانند خیلی خوب این سامانه را اجرا کنند این است که هوشمند سازی بسیار زیادی برای این درگاه‌ها نیاز است و به دلیل سازمان‌ها نیاز دارند که متخصص‌های زیادی را به همراه هزینه زیادی برای این کار داشته باشند تا بعد از گذشت زمان بسیار زیادی بتوانند احراز هویت را برای خود انجام دهند، این موضوع اصلی‌ترین دلیلی است که سازمان‌ها نمی‌توانند خودشان این سامانه را برای خود داشته باشند و احراز هویت غیر‌حضوری را برای خود فعال کنند.

اما احرازشو با توجه به هوشمند بودن این درگاه دقت داشته است که متخصص‌های زیادی را به همراه خود داشته باشند تا بتواند با استفاده از دانش عالی آن‌ها احراز هویت آنلاین را برای تمام سازمان‌ها به ارمغان بیاورد، با وجود احرازشو سازمان‌ها دیگر نیاز ندارند که سال‌های زیادی برای این سامانه وقت بگذارند تا احراز هویت غیر‌حضوری را داشته باشند و علاوه بر زمانی که می‌گذارند هم نیاز نیست که اصلا هزینه زیادی را برای این موضوع قرار دهند که این هزینه هم بسیار مهم است چرا که برای اجرا کردن چنین درگاهی نیاز بوده است که هزینه بسیار زیادی صرف شود تا درگاه را اجرا کنند.

درگاه احرازشو چگونه کار می کند؟

با توجه به این که احراز هویت آنلاین نیاز دارد به صورت هوشمند باشد، این درگاه به بهترین شکل ممکن توانسته است این هوشمند سازی را اجرا کند و در واقع دقت بسیار زیادی را به کار برده است تا بتوانید با استفاده از آن با کمترین خطای ممکن احراز هویت داشته باشید، اصلی‌ترین دلیلی که این درگاه به صورت هوشمند اجرا شده است وجود داشتن هوش مصنوعی در آن است که بهترین شکل ممکن این تکنولوژی توانسته است تمام نیاز‌هایی که برای احراز هویت است را به ارمغان بیاورد.

در واقع درگاه احراز هویت احرازشو به صورت ارائه API کار می‌کند و همین موضوع می‌تواند سهولت بسیار زیادی برای شما داشته باشد و در واقع سامانه‌های آنلاین شما می‌تواند به درگاه متصل شود و احراز هویت را به ساده‌ترین شکل ممکن انجام خواهید داد.

درگاه احراز هویت آنلاین

این API ها در نهایت باعث خواهند شد که کاربران شما از طریق سامانه‌‌هایی که دارید در عرض چند دقیقه احراز هویت داشته باشند و با توجه به این که احراز هویت توسط هوش مصنوعی به صورت کامل انجام می‌شود بسیار دقت زیادی بر روی این موضوع وجود و با استفاده از الگوریتم یادگیری عمیق و یادگیری ماشینی می‌تواند زنده بودن تصویر و تشخیص چهره را به صورت کامل انجام دهد که این موضضوع می‌تواند کار بسیاری از سازمان‌ها را برای احراز هویت راحت‌تر کند و سازمان‌ها اصلا نیاز نیست که دغدغه احراز هویت را دیگر داشته باشند.

API احراز هویت احرازشو چه مواردی را برای احراز هویت بررسی می‌کند؟

شاید برای شما هم سوال باشد با توجه به این که این درگاه احراز هویت احرازشو بسیار حرفه‌ای شمرده می‌شود و سازمان‌های زیادی هم از آن استفاده می‌کند، دقیقا چه مواردی را مورد بررسی قرار می‌دهد که می‌تواند احراز هویت دقیقی را داشته باشد، در این بخش از مقاله اصلی‌ترین و مهم‌ترین مواردی که این درگاه مورد بررسی قرار می‌دهد را به شما توضیح خواهیم داد تا با آن‌ها آشنا شوید و بیشتر این درگاه بسیار عالی را بشناسید.

 بررسی زنده بودن چهره مشترکان

یکی از اصلی‌ترین مواردی که این درگاه احراز هویت آن‌را به صورت دقیق بررسی می‌کند و بسیار هم دقیق اجرا شده است، بررسی زنده بودن چهره است که توسط هوش مصنوعی به بهترین شکل ممکن بررسی می‌‌شود، با توجه به وجود داشتن این موضوع دیگر شما اصلا دغدغه این را ندارید که مشترکان به صورت اشتباهی احراز هویت در سازمان شما را انجام دهند و یا مشترکان شما هم نمی‌توانند با عکس‌های از قبل گرفته شده احراز هویت را انجام دهند چرا که این هوش مصنوعی دقیقا این موارد را بررسی می‌کند و تا زمانی که این چهره زنده تشخیص داده نشود احراز هویت تایید نخواهد شد.

درگاه احراز هویت آنلاین

البته شاید درک کردن این مسئله برای افراد سخت باشد که دقیقا چگونه می‌توان این موضوع را برای خود در دسترس داشت که زنده بودن چهره افراد در احراز هویت بررسی شود، اما اصلا عجیب نیست چرا که تکنولوژی هوش مصنوعی این موضوع را بسیار ساده کرده است و به بهترین شکل ممکن است این موارد را مورد بررسی قرار می دهد تا احراز هویت‌ها بدون هیچ خطایی انجام شوند.

بررسی صورت

یکی دیگر از مواردی که علاوه بر زنده بودن چهره بررسی می‌‌شود، بررسی خود چهره است که واقعی باشد و یا خیر، این موضوع بسیار دقیق بررسی می‌شود تا افراد خیلی دقیق و درست احراز هویت شوند و سازمان‌ها دیگر از این بابت مشکلی نخواهند داشت.

بعد از انجام زنده بودن چهره یک ویدیویی سلفی از طریق موبایل مشترک باید از آن گرفته شود و دقیقا عکسی که گرفته خواهد شد با تمام عکس‌های شناسنامه‌ای فرد در سامانه ثبت احوال مقایسه می‌شود تا تایید این احراز هویت بهتر شکل بگیرد و دیگر از این بابت هم هیچ دغدغه‌ای نداشته باشید.

به صورت کلی این API احراز هویت احرازشو به صورت خیلی هوشمند اجرا شده است و همه سازمان‌ها هم می‌توانند از آن استفاده کنند تا احراز هویت را به صورت غیرحضوری داشته باشند که این موضوع بسیار هوشمند انجام می شود، در ضمن اگر قصد دارید بیشتر درباره احرازشو اطلاعات کسب کنید قطعا نیاز است که مقاله ( احرازشو چیست؟ ) را در وبلاگ مطالعه کنید تا با استفاده از آن مقاله اطلاعات تکمیلی را درباره این درگاه کسب کنید.

جمع بندی

در کل تمام سازمان‌ها نیاز دارند که از API احراز هویت استفاده کنند تا بتوانند با استفاده از این موضوع احراز هویت را خود را به صورت کاملا غیر‌حضوری انجام دهند و از این بابت هیچ مشکلی نداشته باشند، البته همین الان هم سازمان‌های بسیار زیادی هستند که از این درگاه بسیار هوشمند استفاده می‌کنند، در این مقاله قصد داشتیم به صورت کامل درباره API احراز هویت احرازشو اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم تا با استفاده از این اطلاعات بتوانید در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت کافی را برده باشید و اطلاعات کامل را هم نسبت به این موضوع کسب کرده باشید، در ضمن هر سوالی درباره این موضوع مقاله دارید می‌توانید از طریق نظرات با ما در میان بگذارید تا سریعا شما را راهنمایی کنیم.

سبد خرید